Z JOGÍNOVY KNIHOVNY XI – JOURNEY INTO POWER

Rodiče Barona Baptisty patří k průkopníkům jógy v Americe. Jako první otevřeli jógové studio v San Franciscu a tak se Baron již jako malý setkával s mnoha významnými učiteli jako Swami Rama, Sai Baba, Muktananda, Bikram Choudhury, ad. Není divu, že je z něj jeden ze světově nejuznávanějších učitelů jógy a zároveň jedním z iniciátorů pojmu power yoga.
Kromě permanentně plných seminářů jak pro veřejnost, tak pro učitele jógy, je také autorem několika instruktážních DVD a knih. Ta, ze které je dnešní ukázka nese název Journey Into Power.

Afirmace mění myšlenky, ale ne myslícího. Diety mění stravovacích návyky, ale ne jedlíka. Síla vůle udržuje negativní činy po nějakou dobu v šachu, ale nezmění činitele úplně. Pokud změníte pouze to, co děláte, vše, co dostanete jsou pouze obměny vašich činů. Ale změňte svůj vnitřní pohled a váš svět se začne transformovat.

Jakmile máte stabilní základ, můžete začít pracovat na zbytku pozice, od země směrem vzhůru. Pokud budujete pozici na roztřesených základech, existuje velká pravděpodobnost, že ztratíte balanc a pozice pro vás bude frustrující.

Můžete si vybrat kterou sérii pozic budete cvičit podle toho, na co jste naladěni nebo podle toho co si žádá váš fyzický nebo emocionální stav toho dne nebo zkombinujte obojí.

Originál:
Affirmations change the thoughts but not the thinker. Diets change the eating patterns but not the eater. Willpower holds the negative actions in check for a little while but does not ultimately change the doer. If you only change what you do, all you get are temporary alternations to your actions. Shift your inner viewpoint, though, and your world transforms.

Once you have a stable foundation, you can begin to work the rest of the pose, from the ground up. If you build a pose on shaky footing, there is a good chance you will loose your balance and find the pose frustrating.

You can choose which series to do based on how your energy feels, or on what you physically or emotionaly feel you need that day, or a combination of the two.

Pavel Hub
Autor DVD Ashtanga Vinyasa jóga pro začátečníky a středně pokročilé
Autor Vánoční výzvy
Autor online/USB kurzu Od začátku správně
15 let praxe: 6.000+ lekcí, seminářů, teambuildingových akcí a jóga víkendů
Studoval s top učiteli z Evropy, USA a Indie

Mým cílem je, abyste se cítili dobře nejen "na podložce", ale taky "mimo podložku." Abyste si každý den užili naplno, bez stresu a s náladou, kterou jen tak něco nerozhází :-)
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů