VZDÁT TO, ČI NEVZDAT

Již delší dobu dostávám od různých známých odkaz na video s příběhem Arthura Boormana, válečného veterána, který skončil jako invalida. Podle prohlášení doktorů se smířil s tím, že již nikdy nebude moci chodit bez berlí, postupně začal přibírat na váze a zvykat si na invalidní vozík. Jak ale příběh bývalého vojáka ukazuje, doktoři nemusejí mít vždycky pravdu..

Přestože jakákoliv fyzická aktivita představovala pro Arthura obrovské úsilí, rozhodl se se svou situací něco udělat. Čelil ale mnohým odmítnutím, než se setkal s Dallasem Pagem.

Zřejmě to byl podobný životní příběh, díky kterému se tento bývalý wrestlingový šampion rozhodl Arthurovi pomoci.
Diamond Dallas Page, si při zápasení poranil obratle ve spodní části páteře a bylo mu sděleno, že s wrestlingem je konec. Při sledování každodenních jógových seancí své manželky si ale uvědomil, že by jóga mohla být užitečná i pro něj.
Začal pravidelně cvičit a jeho zdravotní stav se za nějaký čas zlěpšil natolik, že byl připraven na wrestlingový comeback. Nezůstalo ale jen u toho. Dallas rozjel vlastní jógové lekce a vydal DVD s názvem Yoga for regular guys (jóga pro normální lidi – jak sám Dallas prohlašuje, nějaké vysedávání a prozpěvování manter totiž není nic pro něj; podle něj, by totiž jóga by měla být o tom dát si pořádně do těla :-) )

Možná zní tyto dva příběhy až příliš pohádkově a je tak nasnadě přijít s výmluvou ve stylu kdybych měl disciplínu a prošel si před zraněním podobným výcvikem, který armáda nebo wrestling vyžadují, určitě by nebyl problém dostat se zpět do formy. Na druhou stranu jde o skvělou ukázku toho, co dokáže pravidelná praxe jógy a o potvrzení známého rčení, že cesta se vždycky najde.

Příjemnou a inspirující podívanou:

Pavel Hub
Autor DVD Ashtanga Vinyasa jóga pro začátečníky a středně pokročilé
Autor Vánoční výzvy
Autor online/USB kurzu Od začátku správně
15 let praxe: 6.000+ lekcí, seminářů, teambuildingových akcí a jóga víkendů
Studoval s top učiteli z Evropy, USA a Indie

Mým cílem je, abyste se cítili dobře nejen "na podložce", ale taky "mimo podložku." Abyste si každý den užili naplno, bez stresu a s náladou, kterou jen tak něco nerozhází :-)
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů