KURZ UČITEL JÓGY

Staňte se výjimečným učitelem,
ke kterému se lidé rádi vracejí

Leden - červen 2020 | Praha

O čem je kurz Učitel jógy

Ať už s vedením lekcí chcete začít nebo již lektorujete, ať už je pro vás vedení jógových nadšenců jen koníčkem nebo byste se rádi lektorské činnosti věnovali profesionálně, v kurzu Učitel jógy jste vítáni

V tomto 200hodinovém tréninku spolu projdeme principy, díky kterým budou vaše lekce inspirací a výjimečným zážitkem, podíváme se na jógovou filozofii a zdroje, ze kterých čerpat, abyste ji dokázali předávat srozumitelně a zábavně, ale především se budeme soustředit na praxi, abyste všechny nové znalosti mohli ihned aplikovat do svých vlastních lekcí.

Nedílnou součástí bude také anatomie, fyziologie, první pomoc a psychologie s dvěma skvělými lektory - Pavlem Jenerálem a Karlem Černým.

Po závěrečných zkouškách, které určitě zvládnete, budete-li v hodinách dávat pozor 🙂 obdržíte certifikát o absolvování tréninku (v českém a anglickém jazyce) a osvědčení, které opravňuje k vydání živnostenského listu

Podmínkami pro vstup do kurzu jsou:
   maturitou ukončené SŠ vzdělání
  věk 18 let
  pravidelná praxe ásan

Co vám kurz Učitel jógy přinese

•   Obdržíte certifikát o absolvování tréninku (v ČJ a AJ)
+ kurz je akreditován MŠMT ČR

•   Obdržíte osvědčení opravňující k vydání živnostenského listu

•   Získáte nezbytné základy, ať už se rozhodnete vést lekce v jakémkoliv jógovém stylu

   Zjistíte, co je třeba pro efektivní vedení skupiny, ale i jednotlivců

•   Naučíte se, jak komunikovat s různými typy osobností a budete vědět, jak lekce přizpůsobit začátečníkovi a jak pokročilému

   Ukážeme si přes 50 ásan a řekneme si, jaké mají účinky a co při jejich provádění pohlídat

•   Vysvětlíme si pravidla pro stavbu lekcí a sestavení sérií ásan

   Budete umět bez ostychu asistovat v ásanách

   Získáte jistotu při vedení lekcí

•   Budete vědět, jak vnést do svých lekcí pohodu a lehkost

Zkrátka, získáte vše pro to, abyste dokázali vést lekce suveréně a tak, aby se k vám lidé rádi vraceli 🙂

Popis kurzu

Na co se můžete těšit

Jógová filozofie a praxe - Pavel Hub
   Jógová filozofie a osm stupňů jógy
  Rozbor ásan (účinky a chyby) + varianty a modifikace
   Stavba a vedení lekce
   Cvičení ve dvojicích
   Asistence v pozicích
  Práce se skupinou
   Osobní rozvoj
  Právní minimum
  Základní pojmy a fráze pro vedení lekci v angličtině
  Přátelská atmosféra 🙂

Anatomie - bude upřesněno
  Anatomie, fyziologie a první pomoc

Psychologie - Karel Černý
  Osobnost, temperament, emoce

Jóga pro těhotné - Katrin Köhler
   Co byste měli vědět + ukázková lekce

Jóga pro děti - Hanka Luhanová
   Co byste měli vědět + ukázková lekce

Termíny

Kurz je rozplánován na 200 hodin: 9 + 1 víkendů.
Vždy pátek 17-21h, sobota 8-19h, neděle 8-17h (časy zahrnují přestávky)

• 17.-19.1.
• 31.1.-2.2.
• 28.2.-1.3.
• 20.-22.3.
• 3.-5.4.
• 24.-26.4.
• 15.-17.5.
• 29.-31.5.
• 12.-14.6.
• 26.-28.6. Zkoušky

K připuštění ke zkouškám je nutná minimálně 80% účast na výuce. V tomto případě vzniká nárok na řádný termín zkoušek.

V případě neúspěšného složení zkoušek v řádném termínu, je náhradní termín řešen individuálně a zpoplatněn.

Místo konání kurzu

Studio Yoga Space
Politických vězňů 8, Praha 1 (mapka)

Cena kurzu

Jednotlivý účastník: 26.900,- Kč
Dvojice: 24.900,- Kč/osobu

Cena zahrnuje lekce, řádné zkoušky a veškerá skripta

OBSAZENO

O lektorovi kurzu Učitel jógy

Můj příběh

Když jsem před více, než 15 lety ukončoval v Praze první kurz pro učitele, dostal jsem dvě nabídky na vedení lekcí - do rodinného studia a do tehdy největšího fitness komplexu, Factory Pro na Smíchově.
Ani náhodou mě na začátku kurzu nenapadlo, že bych někdy jógu učil. Jel jsem na kurz proto, abych si rozšířil svou zásobu ásan, které jsem poprvé vyzkoušel jen o pár měsíců dříve.

Nicméně, nebylo proč váhat - bylo mi 21, škola, kterou jsem v té době druhým rokem studoval, mi toho stejně moc nepřinášela a tak jsem ji ukončil a z Moravy se přestěhoval do Prahy.

Začal jsem v březnu 2003 s dvěma lekcemi týdně. Na konci roku už jsem měl něco okolo 15 lekcí a jóga se stala mým zaměstnáním na plný úvazek.

Jednoho slunného pondělního poledne, když jsme s kamarádem a učitelem, Gorgem Wögingerem, zrovna doplavali svých pravidelných 20 bazénů, pronesl Georg větu, která mi od té doby zní často v hlavě: "Být učitelem jógy je skvělé." A tomu můžu dát vždy jedině za pravdu.

Baví mě sdílet myšlenky moudrého Východu, propojovat je se západní psychologií a vidět, jak to vše i ostatním v praxi skvěle funguje. Baví mě pozorovat, jak několik statických pozic a pár minut dýchání dokáže z ostýchavých lidí dělat lidi sebevědomé, z nevrlých trpělivé a z těch vystresovaných a shrbených odpočaté a zase plné života.

Líbí se mi být pánem svého času a jít v týdnu na koupaliště, když se v deset dopoledne udělá hezky nebo být s přáteli na obědě hodiny, když máme zrovna zajímavou diskuzi a k tomu výbornou obsluhu.

Být učitelem jógy je skvělé. A mně bude ctí a potěšením být vaším průvodcem, pokud se jím rozhodnete stát.

Proč kurz právě se mnou

Jmenuji se Pavel Hub a od roku 2003 jsem vedl více, než 6000 lekcí ve vyhlášených pražských studiích, soukromé a firemní lekce, semináře po celé ČR, teambuildingové akce a také jógové víkendy. Prošel jsem semináři a tréninky s těmi nejlepšími učiteli z Evropy a Spojených států a navštěvoval jsem kurzy filozofie, pránájámy a meditace v Indii.

Když jsem začínal, mnoho informací o józe zde ještě k dispozici nebylo a pokud ano, tak spíše jen ve formě hatha jógy a uspávací filozofie. Proto jsem trávil hodiny v internetových kavárnách, studoval zahraniční weby a sledoval všechna dostupná videa. Má ásanová praxe se pohybovala mezi 3 až 5 hodinami, 5 až 6 dní v týdnu. Jóga mě opravdu nadchla a já se učil, jak ji co nejlépe předávat dál.

Jak šel čas, natočil jsem jógové DVD pro ty, kteří nemají možnost účastnit se pravidelných lekcí. Po zpětných vazbách a dotazech, které se často opakovaly, následoval ještě detailnější online kurz Od začátku správně, s 90+ videi, setříděnými tak, aby se podle něj dokázal potřebné základy naučit i ten, kdo jógu nikdy nezkusil.

Je ale rozdíl mezi cvičením jógy a učením jógy. A je také rozdíl, jestli uděláte sem tam nějakou lekci pro své přátele nebo se vedení lekcí chcete věnovat profesionálně.

A protože mi na kurzy a semináře občas přijde i pár lidí z lektorských řad, chtěl jsem vytvořit trénink přímo pro ně.

Ten první proběhl od 30.9.2016 do 5.3.2017 a musím říct, že tak skvělou partu bych přál každému učiteli. Sledovat, jak se všichni navzájem podporují a povzbuzují a jak společně rostou, jak se postupně zlepšují ve vedení lekcí a jak do nich promítají sebe samé, pro mě bylo opravdu velkým potěšením a bylo mi ctí být jejich průvodcem. Ostatně, jak to viděli oni sami, si můžete přečíst níže v recenzích.

A já se těším, že na dalším pokračování, tomu bude podobně. Budete toho součástí?

Reference z předchozích kurzů

Jsem moc ráda, že jsem se zúčastnila tvého kurzu pro učitele jógy. Byl skvělý! Moc jsem si ho užila a spoustu nového se naučila. Ráda bych poděkovala nejen tobě, ale i celé skupině holek, protože díky otevřenosti a upřímnosti, která mezi námi všemi byla, jsem se hodně naučila. Jóga mi ukázala novou cestu. Začala jsem přemýšlet o věcech, o kterých se mi nikdy nezdálo. Díky józe jsem našla v životě i něco jako ,,uklidnění,,. Vím, že to byl teprve malý krůček, ale jak píšeš ve skriptech ,,Všechno začíná prvním krokem.,, Kurz bych doporučila všem. Nesmírně si vážím, že moje první větší poznání jógy bylo ve Tvém kurzu.

Katka Řezníčková

Kurz byl naprosto úžasný! Svělý přístup Pavla - otevřenost, důkladnost, humor, spousta tipů a sdílení jeho zkušeností, to vše můžete čekat. Myslím, že nám dal Pavel že sebe všechno, co se za léta praxe jógy naučil. Dodával nám sebedůvěru a vedl nás k tomu, abychom se nebály učit podle sebe. Skvělá atmosféra panovala celým kurzem, vytvořili jsme si krásné vztahy a já se na každý další víkend pokaždé moc těšila. Nebyla to ale ani žádná zívačka. Daly jsme si pěkně do těla a i Pavel to s 15 ženskýma neměl pokaždé úplně jednoduché. Ale zvládl to na jedničku 🙂 Takže pokud ještě váháte kam na kurz, tenhle Vám fakt doporučuju. Nebudete litovat 🙂

Simona Hrušková

Ještě před přihlášením do kurzu učitele jógy jsem cíleně na toto téma zabrousila při rozhovoru s několika přáteli, kteří si podobným kurzem v jiných institucích prošli. Většina z nich ale z různých důvodů moc spokojená nebyla. Přesto, nebo možná právě proto, jsem se rozhodla si 150 hodinový kurz učitele jógy udělat a vybrala jsem si Yogalibre s Pavlem Hubem. A musím říct, že to byl mimořádný zážitek. Kurz zcela naplnil a v mnoha aspektech i předčil má očekávání a já jsem si užívala každičkou minutu naší společné cesty. Ocenila jsem zejména to, že celým programem nás provedl jeden hlavní lektor. Přístup tak byl jasný a ucelený. Jeho vedení pevné a trpělivost našeho lektora bezbřehá. Namísto samostudia, které je uvedeno snad ve všech inzerátech konkurenčních kurzů, jsme dostali perfektně vypracovaná skripta, která nás provedla celým kurzem. Získali jsme tak solidní a pevné základy, na kterých si každý z nás může vystavět, co a jak bude chtít či potřebovat. Za oněch 150 hodin jsem se ale naučila mnohem víc, než jen cvičit, studovat, správně dýchat a meditovat. Naučila jsem se otevřít svou mysl, přemýšlet jinak, neustále na sobě pracovat a vzdělávat se, věřit si a nikdy se nevzdávat. A jak se píše v našich skriptech, bez prvního kroku se na cestu ke svému kýženému cíli nevydáme a cesta, ta samotná cesta, je kolikrát náš cíl. Kurz bych každému doporučila. Nestyďte se, věřte si a jděte do toho. Odnesete si mnohem víc, než jen certifikát učitele jógy. Namaste

Lenka Županičová

Nejsem "ostřílený jógový matador," byť věkem hodně přes čtyřicet bych klidně mohla být. Píši to proto, že s jógou se opravdu dá začít v každém věku a pro milion a jeden důvodů. Týden po zdárném zakončení půlročního Kurzu pro učitele jógy s Pavlem, jsem s rodinou a euforii ze zkoušek a nových přátelství z kurzu, odjela do Rakouska na hory. První den, první hodiny s dcerou na snowboardu byly super, slunce, jiskřivý sníh, tělo které poslouchalo. Pak při jednom vystupování z lanovky jsem upadla a doslova jsem si "kecla" na kostrč...zatmělo se mi před očima a tělem mi projela palčivá bolest, slzy mi vyhrkly do očí a chtělo se mi omdlít... Sebrala jsem se ze země a sjela jsem do restaurace v půlce kopce. V prvních chvílích jsem vůbec nevěděla jak se dostanu domů. Každý pohyb byl doprovázený pekelnou bolestí, vše mi trvalo věčnost. Když se mi konečně podařilo dostat pod svah a s topornými zády a divnými bočními úklony jsem nakonec našla systém jak se vyzout z vázání, pomalu jsem se vydala k autu. Kromě bolesti, jsem ale cítila jak pevně mě nesou nohy, jak svaly na stehnech a lýtkách dobře pracují a drží stabilitu, jak hluboce a vědomě dýchám a hledám nejlepší cestu mezi lidmi a odpoledním rozbředlým sněhem dolů. Byla ve mně vůle vydržet, nevzdávat se - to jsem znala z jógových pozic kdy se také člověk musí překonat a najít důvěru v sebe sama. Uvědomila jsem si, jak mě cvičení jógy a s ním spojená filosofie, která je pro mě nedílnou součástí, nesou dál, že se dokonce usmívám a jsem šťastná až skoro v euforii. Děkovala jsem si za rozhodnutí začít s jógou a začít právě kurzem pro učitele, chci se stát průvodcem ostatním lidem při cvičení jógy a alespoň trochu být nápomocná na jejich cestě za zdravím, radostí a dobrým pocitem ze života!

Helena Kramář Vydrová

Do kurzu jsem se přihlásila za účelem hlubšího poznání jógy i sebe sama. 8 víkendů, nejen že uteklo jako voda, ale také splnilo má očekávání. Poznala jsem partu úžasných žen a skvělého lektora, kteří mi dali obrovskou sílu, inspiraci i motivaci k dalšímu praktikování jógy i do života. Lektor Pavel nás lidsky, mile a přirozeně provedl jak základy filozofie jógy, tak kompletní první sérií Ashtanga jógy….jak cvičit i učit jakým chybám se vyhnout. Kdybych měla odpovědět na otázku, jestli bych do toho šla znovu…..ANO. Moc děkuji Pavlovi za jeho vedení, rady, tipy i nápady, kterými nás celou dobu provázel. Skvělý kurz, skvělý lektor, skvělé holky. Co víc si přát.

Miachela Pötschová

Absolvovala jsem u Pavla jeho první kurz pro učitele jógy a přihlásila jsem se do něj spíše ze zvědavosti s tím, že se naučím správně praktikovat ásany a pak se uvidí. Hned od prvního víkendu bylo jasné, že to nebude úplně sranda a nic nebude zadarmo. Zároveň mi ale došlo, že jsem určitě neudělala chybu, že se kurzu účastním. 150 hodin plných nasazení, výzev, překonávání sebe sama. Tolik pozitivní energie, vzájemné podpory, inspirace a porozumění v jednom jogovém sále, to se jen tak nevidí. Díky Pavlovi a všem budoucím jógovým lektorkám vznikla tak neuvěřitelná atmosféra, že jsme se všichni nemohli dočkat dalšího pokračování, dalšího víkendu. V pátek po práci jsme začali, v neděli večer skončili. Unavená jsem byla jako nikdy, do pracovního týdne jsem vždy ale vstupovala nabitá novou vnitřní silou. Pavel nám předal to nejlepší ze sebe a my jsme se snažily pochytat co nejvíce tak, abychom ho nezklamaly. Jsme přeci jeho vizitkou 🙂 A jsme na to hrdé.

Alice Vaňková

Kurz Učitel jógy pod vedením skvělého Pavla Huba trvající půl roku byl úžasný, pro mě přínosný ve všech oblastech mého života, který je stále, od dětství, zaměřen na vrcholový sport. Už první víkend mě nadchl, zklidnil a cítila jsem se o centimetr vyšší, ztuhlé svaly protažené. Postupně jsem vnímala, jak se mé tělo rovná, zpružňuje, snad i detoxikuje. Pomalu jsem se učila více vnímat svůj dech, jeho rytmus a skrz něj mou pozornost vést i jen na(do) sebe, což se pokusím si připomínat v každodenním životě, i při trénincích, před starty (jsem reprezentantkou v rychlostní kanoistice). Cvičení a učení bylo plynulé, dynamické, avšak jemné i silové v souladu s dechem. Opakované uvědomění si dechu bylo jako kotva, která mi připomínala přítomný okamžik, při víkendech jsem nelítala myšlenkami všude možně, kde a co musím stihnout, vykonat... Co víkend, to učení se novým asánám (tělesných pozic), anatomie, filosofie jógy, meditace - pro mě tak potřebné zklidnění, uvědomění si sebe v přítomném okamžiku. Po víkendech jsem se necítila unavená, naopak, byly silně energizující. Díky kurzu jsem poznala 15 skvělých lidí, pozitivních, veselých. Díky kurzu se mi otevřela nová cesta, cesta jógy, která mi přináší čtení nových knih, učení se nových vědomostí a pojmů, učení se učit, předávat nové poznatky dál. Díky kurzu jsem se naučila vést lekce, dopomoct, vysvětlit co a jak a to nejen co se týká cvičení, ale celé 8dílné cesty Patanjaliho jógy. Postupně, krok za krokem. Díky kurzu jsem o kousek moudřejší, chytřejší, otevřenější. Namaste

Anna Kožíšková

Jaký byl kurz Pavla Huba Učitel jógy? Super! Pečlivě připravený, promyšleně strukturovaný, vysoce efektivní, zajímavý. Pavel nás naučil moc, výuka byla hodně intenzivní – hlavně na konci víkendu už síly docházely, ale bylo to prima a užili jsme si i spoustu legrace. Pavlovi se podařilo z naší poměrně nesourodé (věkově, profesně, názorově...) skupiny žaček zformovat hned záhy krásny třídní kolektiv :o), kde vládla moc příjemná atmosféra vzájemné důvěry, podpory a inspirace. Asi nejvíc oceňuji, že byl kurz maximálně praktický. Líbilo se mi, že jsme si hned od začátku trénovaly, jak budeme učit. Pavel nám poskytoval v podstatě nepřetržitě zpětnou vazbu, a to moc milou formou… člověka to nikdy neodradilo, naopak - vždycky jsem měla chuť udělat druhý pokus a posunout se dál. Úplně nadšena jsem byla z formy, jakou nás Pavel seznamoval s filozofií jógy … zase to bylo především praktické! O jógové filozofii jsme jenom nepovídali, Pavel nás především posouval k tomu, abychom jógovou filozofii žily a předávaly ji svým žákům. Kurz bych doporučila každému, kdo se chce stát učitelem jógy, ale klidně i všem, kdo mají jógu rádi a chtějí se o ní dozvědět víc.

Soňa Plachá

Kurz „Učitel jógy“, který jsem pod vedením Pavla Huba absolvovala, měl být zpočátku jen povinnou nutností k získání papíru k možnosti předávání svých dosavadních zkušeností s jógou dalším lidem. V průběhu kurzu se však odehrálo něco, co tuto povinnou nutnost získání papíru přeměnilo na výrazné prohloubení zájmu o nabití mnohem více zkušeností a znalostí týkající se této úžasné východní filosofie a životního směru, poznání svého těla, mysli a dechu a jasného uchopení svého místa v této době a na tomto místě. Papír jsem úspěšně získala, ale na konci kurzu to nakonec opravdu nebylo to nejvíc hlavní. Odnesla jsem si především obrovskou dávku motivace a inspirace. Nabyla mnohá přátelství, která, věřím, mají šanci přetrvat věky 🙂  Za to vše vděčím Pavlovi  a jeho přesnému vedení. Kurzy, které bude pořádat a organizovat mohu tak, dle své velmi pozitivní zkušenosti, srdečně doporučit.

Jana Náhlovská

Kurz pro učitele jógy u Pavla Huba byl pro mě nádhernou zkušeností. Jsem strašně ráda, že jsem se ho mohla zúčastnit a věřím, že se bude dál líbit i dalším lidem. Pavel je velmi kvalitní, velmi inspirativní, charismatický učitel, všechno měl perfektně připraveno, celý kurz byl velmi promyšlený a díky tomu, že se mu podařilo dohodnout i několik miniseminářů s dalšími lektory, z jiných oblastí, kterým se sám nevěnuje, tak byl i velmi pestrý. Jóga přitahuje určitý typ lidí, takže musím říct, že jsme se tam sešli jako skvělá skupina a byl tam prostor pro navázání nových vztahů, nových přátelství a kontaktů v oblasti jógy, což je velmi cenné. Pokud ještě váháte, tak nemusíte, protože je to naprosto skvělá investice, která vám otevře krásnou cestu v dalším životě.

Ilona Větrovská

Videoreference

Kde si můžete zacvičit s absolventy

Mnoho účastníků se do kurzu přihlásilo pro rozšíření svých znalostí a praxe.

S těmi, kteří již nyní vedou lekce, se můžete setkat od Trenčína až po Plzeň.
Seznam míst, kde si absolventy kurzu můžete zacvičit  (a který se, věřím, bude postupně rozšiřovat 🙂 ), si můžete stáhnout jako PDF.   

Webináře ke kurzu

Kontakt

Pavel Hub

Lektor Ashtanga Vinyasa jógy a Power jógy
Autor online kurzu Od začátku správně

e-mail: office@yogalibre.cz


Máte dotazy? Rád je zodpovím:

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu. Zásady zpracování osobních údajů