Rozhýbejte tělo
Načerpejte energii

LEKCE SE ZÁKLADY ASHTANGA JÓGY

30.6. - 27.8.2020 | Praha

Zbavit se bolestí zad, zklidnit roztěkanou mysl.
Protáhnout ztuhlé svaly, vytvarovat tělo a získat více síly.
Naučit se správně dýchat a získat jistotu v cvičení ásan.

Týká se i Vás něco z výše uvedeného?

Možná jste si již párkrát zacvičili podle knih a návodů, ale nebaví vás neustále řešit, které pozice cvičit, jak je řadit za sebe, chybí vám pravidelnost a také byste si neradi vytvořili špatné návyky?

Ať už si chcete vyčistit hlavu a zklidnit mysl, vykompenzovat celodenní sezení u počítače a dodat svému tělu pružnost nebo získat více síly a energie a třeba se i zbavit některých zlozvyků a strachů, pak je tento kurz určen právě Vám.

Přihlásila jsem se proto, že jsem cítila potřebu se víc hýbat a také mě občas bolelo za krkem, tak jsem to chtěla rozhýbat. Po józe se cítím lépe, více uvolněná, nic mě nebolí. Myslím, že také uvolňuje napětí, které někdy cítím v práci a po práci.

Eva S.

Chtěl jsem jógu vyzkoušet na živo, začal jsem cvičením doma jen podle internetu a knížek a už mi to nestačilo. Jóga mi protáhne tělo, vyčistí hlavu a většinou dodá i dost energie.

Marek H.

Na co se můžete těšit

Ásany

Tělesné pozice, které posílí, protáhnou a uvolní vaše svaly 

Ať už za sebou máte pár lekcí nebo několikaletou praxi, v tomto kurzu své základy upevníte a také rozšíříte.

V každé lekci poskládáme ásany tak, abyste odcházeli příjemně protažení, s většími rozsahy a se svaly posílenými natolik, že bolesti zad se vám budou vyhýbat obloukem 🙂

Ke každé ásaně Vám ukáži také jednodušší variantu, abyste z cvičení vytěžili maximum i pokud vám tělo plné provedení zatím nedovolí.

Pránájáma

Dýchací techniky pro rozproudění a udržení vitální energie 

Již před tisíci lety jogíni věděli, že specifické dýchání pomáhá získat kontrolu nad myšlenkami a vitální energií (Pránou) a že takovými technikami je možné se zchladit, zahřát, zklidnit, povzbudit nebo třeba zbavit astmatu.

Jsou chvíle, kdy na ásany není prostor a jsou situace, kdy vám pár minut pránájámy prokáže mnohem větší službu, než úsilí vložené do ásan. A hlavně, tyto techniky vás krásně zklidní.

Meditace

Stav, kdy jsme plně sami (se) sebou 

Ještě dál a hlouběji, než Pránájáma, jde meditace.

Nemáte-li na čas, ani sílu na klasickou meditaci, její krátká vedená verze v závěru každé lekce, vás určitě osloví.

Necháme chvíli svět, ať se točí bez nás a naučíme se, jak se zbavit nechtěného - ať už stresu, emocí nebo myšlenek - doslova na povel.

Klidná mysl, vyrovnanost, zvyšující se psychická odolnost a postupně odpadající zátěž - přesně tyto účinky vám pravidelná meditace přinese.

Relaxace

Uvolnění všech svalů i mysli, vleže na zádech

A na úplný závěr - a zároveň to, na co se většina účastníků nejvíce těší 🙂 - je tady relaxace.

Uvolnit všechny svaly těla a úplně vypnout - to se vám s každou další lekcí povede snadněji a hlouběji. Takže, ať už si na vás život připraví jakoukoliv situaci, pro napětí v ní místo rozhodně nebude.

Navíc necháme vstřebat účinky všech provedených ásan a uvolněnou energii necháme proudit i tam, kde se přes den příliš nedostane. Dáme tak prostor obnovení správného fungování orgánů a hormonálních procesů.

Lektor

Jmenuji se Pavel Hub, jsem lektorem Ashtanga vinyasa jógy a Power jógy a od roku 2003 jsem vedl přes 6000 lekcí ve vyhlášených pražských studiích, soukromé a firemní lekce, semináře po celé ČR, teambuildingové akce, jógové víkendy a tréninky pro učitele jógy.

Absolvoval jsem semináře s top učiteli z Evropy a Spojených států a navštěvoval kurzy filozofie, pránájámy a meditace v Indii.

V roce 2011 jsem vydal DVD Ashatanga vinyasa joga pro začátečníky a středně pokročilé a následně i jeho rozšířenou verzi ve formě uceleného online kurzu Od začátku správně, kterým prošlo již více než 600 účastníků.

Do kurzu jsme se přihlásila, protože mě to baví a protože mě jóga pod tvým vedení jde rozhodně lépe než doma. Vyzkoušela jsem i jiné druhy jógy a nebylo to ono. Libí se mi na tom to „teď a tady“, důraz na přítomný okamžik. A taky se mi líbí, že se cvičí naboso 🙂 A taky se mi líbí, že je to program nadosmrti, jógu je možno cvičit v kterémkoliv věku, je tolik modifikací.

Jana K.

¨

"Kurz v centru Prahy otevírám již 5. rokem a těší mě, že jsou na něj pozitivní ohlasy a mnoho jeho účastníků přichází znova."

"Jsem toho názoru, že lektor má být na lekci pro vás, ne proto aby si sám zacvičil. Také jsem pro individuální přístup - většinu času netrávím na pódiu, ale "uvnitř dění," mezi cvičícími, abych každému pomohl z cvičení získat maximum, abyste si lekci užili a odcházeli spokojeni."

Místo konání 

Úterní ranní lekce,
studio Dance Perfect,
Národní třída 25, Praha 1

Cvičíme v sále č.3 - v pasáži schodiště D, II. patro

Čtvrteční večerní lekce
Prostor 8,
Šmilovského 1437/8, Praha 2

Cvičíme v parketovém sále
(4 minuty od tram Jana Masaryka)

Kurz je pro mě pevný a jistý  bod, od kterého se můžu odrazit. Samotné cvičení mi pak dává příležitost více vnímat své tělo a samu sebe. Udělat si čas, který věnuji jen sobě a vypouštět většinu myšlenek, které běhají hlavou celý zbytek dne.. 🙂 K tomu navíc získat větší pevnost, pružnost a sílu (fyzickou i psychickou).

Ála H.

Vyberte si svůj kurz

Úterní lekce
1890,- Kč
Vedené lekce (vždy jiná skladba pozic)
30.6. - 25.8.2020
7:00-8:30
Celkem 9 lekcí
Pokud se nebudete moci své lekce zúčastnit, můžete si ji kdykoliv do konce kurzu nahradit druhý den kurzu (ve čtvrtek)
Čtvrteční lekce
1890,- Kč
Vedené lekce (vždy jiná skladba pozic)
2.7. - 27.8.2020
18:00-19:30
Celkem 9 lekcí
Pokud se nebudete moci své lekce zúčastnit, můžete si ji kdykoliv do konce kurzu nahradit druhý den kurzu (v úterý).
Oba dny
2990,- Kč
Vedené lekce (vždy jiná skladba pozic)
30.6. - 27.8.2020
7:00-8:30 a 18:00-19:30
Cena je za 15 lekcí (pro případ, že by Vám to na všech 18 lekcí nevyšlo).

Do kurzu jsem se přihlásila, protože jsem již do něj jednou chodila a bylo to skvělé. Jógu cvičím protože mě baví a uklidňuje.

Petra N.

Do kurzu jsem se přihlásila, protože jsem neměla žádné znalosti a potřebovala jsem vedení a také pro pravidelnost, aby mě to motivovalo docházet.

Anna T.

Budou to i vaše příběhy?

Moc mi vyhovuje "tempo" cvičení i to, že vše má určitý "rámec", víme, k čemu směřujeme, zároveň se ale obměňují stále nové verze pozic "na půl cesty", které nám umožňují se postupně přiblížit pozicím finálním. Myslím, že přípravě jednotlivých lekci se opravdu věnuješ, je to vidět a díky za to.

Jitka S.

Hlavní motivací přihlásit se do kurzu byla pravidelnost. Jóga je pro mě způsob, jak najít svůj vnitřní klid a rovnováhu, vyčistit si hlavu. To jsem od ní očekávala a to se i děje. Stala se součástí mojí práce na sobě. Že mě přestala bolet záda je příjemný bonus 🙂

Hanka K.

Na jógu jsem začala chodit proto, že jsem měla problémy s krční páteří a silné bolesti hlavy. Nyní jsou všechny mé potíže pryč. Obávala jsem se, že mě cvičení nebude moc bavit, ale opak je pravdou. Lekce jsou akční, rozhodně žádné nudné protahování, jak jsem si představovala. Pokaždé odcházím s dobrým pocitem a příjemně naladěna.

Mirka B.

Jsem vždycky nadšená z každého posunu. Když jsem si říkala, že něco nemůžu zvládnout a najednou to šlo =). Po lekci se cítím klidnější, uvolněnější a jistější si sama sebou. Pomáhá mi i vyklidnit myšlenky, protáhnout ztuhlé svaly a udržovat vitalitu. Takže se dá říct, že mi dává pocit pohody a vitálnosti. A taky mi dala pár nových přátel, čehož si moc cením =).

Veronika D.

Do kurzu jsem se přihlásila hlavně z důvodu, že jsem hledala pohyb, který má také ještě nějaký další přidaný smysl. Chodím zároveň i do fitka a snažím se pravidelně hýbat. S přibývajícím věkem se člověk více začíná zaměřovat na zdraví. Proto očekávám, že zdraví si tak zachovám co nejdéle :-). A myslím, že to funguje, protože už nemám žádné bolesti hlavy 🙂 a jsem celkově klidnější. 

Martina K.

Jóga mě naučila neporovnávat se, vnitřní vyrovnanosti, lepší soustředěnosti a dodává mi fyzickou sílu.

Lenka E.

Protáhnu si po celodenním sezení v práci celé tělo, můžu být maximální pozorností, které jsem schopná, u každého pohybu, být v přítomnosti a lépe vnímat svoje tělo, zklidnit mysl.

Petra K.

Mám dlouhodobé problémy se zády, které se zhoršovaly, také kondice byla mizerná, o pružnosti těla ani nemluvím. Takže tohle byla motivace a hledala jsem sport/cvičení, které by mi pomohlo. Jóga mi pomáhá právě s bolestí zad a díky lekci i na hodinu a půl vypínám myšlenky na práci a chod rodiny a 'čistím si hlavu.'

Martina N.

Do kurzu jsem začala chodit, protože ve studiu, kam jsem před tím chodila, mi nevyhovoval rozvrh a ani lektorka, která s vyklidněnou jogínkou neměla nic společného, ani nás v ásanách neopravovala. Nevyhovoval mi ani fakt, že mohl přijít kdokoliv, tudíž povětšinou sál kapacitně naprosto nestačil a v tom se mi necvičilo příjemně. Jógu dělám hlavně pro její fyzickou stránku. Po dvou měsících od chvíle, kdy jsem začala, mi ustala bolest zad.

Lenka K.

Přihlásila jsem se na kurz jógy, protože po všech možnejch cvičeních, co jsem zkusila, mi jóga přijde pěkně rovnoměrně rozložená na celé tělo a různé druhy svalů a dokonce i na vnitřní orgány a čím jsem starší, tím víc vím a cítím, jak je to důležitý a je skvělý, že existuje cvičení, na vnitřnosti. Konkrétně tvůj kurz, protože mi to s tebou vyhovuje, protože pomalu posouváš hranice výš. Líbí se mi, že stále říkáš, kdy a jak dýchat. Líbí se mi tento kurz, protože je cítit, že se stále zdokonaluješ a přinášíš to s sebou.

Zuzka Š.

Kombinace protahování a posilování je mému tělu moc příjemná, odcházím s klidnější myslí. Líbí se mi meditace v pohybu.

Tereza R.

Člověk se skvěle protáhne, posílí svaly, o kterých nevěděl a vědět by měl. Je to skvělá relaxace a uklidnění. Odcházím z hodin ve velmi příjemné náladě.

Ondra Š.

O józe jsem slyšel, četl a tak trochu i "cvičil", takže když přišla možnost si ji vyzkoušet na vedené lekci byla to jasná volba a jak se později ukázalo i správná :-). Byl jsem prostě zvědavý jak se teorie zrcadlí v praxi. A pak už nebylo cesty zpět. Jóga přišla v období, kdy jsem byl hodně pracovně vytížený a já ji využil jako jedinečný relax a nekonečný zdroj pro doplnění mentální energie. Později přišla i úleva od mých dlouholetých problémů s páteří. Jako bonus se ještě objevila rovina jemnější (duchovní), kdy díky jejím efektu na energetické tělo se člověk dostává jaksi více do hloubky a začíná vnímat jiné aspekty a souvislosti svého bytí.

Aleš T.

Narazila jsem na Pavlem pořádaný workshop „Aštanga Vinjása Jógy“. Workshop mě natolik zaujal, že jsem se přihlásila i do jeho kurzu. Musím říci, že jóga mi přináší úžasné uvolnění (fyzické i psychické) a protažení celého těla. Když odcházím z hodiny, tak se cítím přímo skvěle, nabitá energií a celým svým tělem se usmívám. A na práci ani nepomyslím.

Lída Č.

Jógu dělám proto, že mě učí být trpělivá a pokorná ve vztahu ke svému tělu, k sobě i svému okolí.

Jitka V.

Přihlásila jsem se kvůli kvalitní výuce a intenzivnějšímu uvolnění jak těla tak mysli po celém dni. Nemusím na lekci přemýšlet a ráda si zacvičím ve skupině. Jóga mi dává klid, energii a nadhled v běžném životě.

Mirka T.

Přihlásila jsem se, abych měla pravidelné cvičení s instruktorem a měla tak jistotu, že cvičím správně. Pro pocit, že se sebou něco dělám a pomalu a jistě měním svůj životní styl 🙂 Mám z toho velmi dobrý pocit a hlavně mě to opravdu baví!

Týna K.

Chodím tam ráda, protože se tam cítím příjemně po všech stránkách - samotná jóga, lidé, co tam chodí, tvůj přístup k učení i k lidem. A jediné, co očekávám je to, že se snad tenhle pocit nezmění 🙂

Jana Ž.

Do kurzu jsem se přihlásila po výborné zkušenosti z Pavlova lektorského kurzu, kde jsem se opravdu hodně naučila a chci se učit dál od výborného učitele a perfektně si zacvičit. Jógu cvičím jednoduše pro zdraví. Aby mi sloužilo co nejdýl, a abych snížila pravděpodobnost nemocí pohybového aparátu a i všech dalších nemocí ve stáří. Dává mi to i vnitřní naplnění, nový rozměr možností bytí a vrací radost ze života.

Jitka N.

Přihlásila jsem se proto, že jsem vždycky byla ve sportu aktivní, ale poté, co jsem porodila a neměla jsem čas na nějaký sport, jsem viděla, jak se bez něj postupně moje fyzička snižuje. Hůř se mi vstávalo, bolela záda, nevydýchávala jsem krátké popoběhnutí na tramvaj. Např. lyžování, které jsem vždycky zvládala, bylo po prvním dnu utrpením. Prostě bez pohybu začalo být moje tělo méně a méně ohebné, postupně degradovalo. Jóga pro mě byla nejlepší volba, jak se začít postupně lépe hýbat, procvičit všechny části těla a úplně se hned na začátku nevyřídit. Navíc ashtanga jóga není jen "spací a relaxační" jóga, takže jsem u ní i zůstala.

Marcela T.

Do kurzu jsme se přihlásila, protože mi vyhovuje ashtanga vinyasa a jak kurz jógy vedeš. Jóga mi dává dobrý pocit a relaxaci na závěr 🙂

Tereza H.

Máte dotazy? Rád na ně odpovím:

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu. Zásady zpracování osobních údajů