Oblečení na jógu

Pokud se neřadíte přímo mezi zastánce naked yogy (nahá jóga), pravděpodobně přijde taky otázka, co na sebe.

DOMA
Pokud cvičíte doma a máte v oblibě dynamičtější styly jógy, časem zřejmě skončíte u cvičení ve spodním prádle nebo v kouscích jemu velmi podobných. Každý kousek látky navíc je na obtíž a bude spíše rozptylovat pozornost. Zkrátka platí, čím méně, tím lépe.

Věnujete-li se méně dynamickým stylům nebo přímo meditacím, přijde vhod teplejší, ne však těsné, oblečení. Klasické bavlněné kalhoty na šňůrku a mikina jsou pro tyto účely jako stvořené. V meditacích, či relaxacích je pak ještě lepší zabalit se do deky, abyste si teplo pohodlně udrželi po celou dobu praxe a energie mohla místo unikání do okolí, zůstat v těle a proudit do míst, kde je jí nejvíce potřeba.

NA LEKCI
Spoře oděná těla sice na některých lekcích nejsou výjimkou, zvlášť ne, pokud jde o lekce bikram jógy, kde jsou ke zhlédnutí i celé modelové řady plavek, ale většinou uvidíte nahoře cokoliv od sportovních podprsenek, přes tílka až po trika s dlouhým rukávem a dole cokoliv od krátkých elasťáků, přes legíny a nespočet druhů jógových kalhot z přírodních i umělých materiálů, až po klasické tepláky.

I když by se ale mohlo zdát, že je vlastně jedno, co si na sebe na lekci vezmete, nezapomeňte, že jógové ásany jsou kromě posílení, také o protažení a uvolnění. Proto těsné kalhoty nebo topy sice nebudou nikde plandat, ale na druhou stranu se v nich tělo ani příliš neuvolní. Vzměte si to, v čem se budete cítit příjemně a zároveň uvolněně. A na relaxaci nezapomeňte přibalit deku nebo alespoň měkké hřejivé ponožky.