JAK VYPADÁ LEKCE JÓGY A PROČ LIDÉ JÓGU CVIČÍ?

Je tomu již více, než rok, kdy jsem na blog umístil tento první příspěvek. Původně zde bylo jen níže uvedené video. K tomuto příspěvku se ale dnes vracím, abych jej doplnil o další komentáře, které jsem obdržel při přípravě online kurzu – www.onlinekurzjogy.cz.

Možná že jste si dali předsevzetí do nového roku nebo je jóga na vašem seznamu aktivit, o kterých se rozhodujete, zda je vyzkoušíte. Ať tak či jinak, pokud díky následujícím řádkům a videu vyzkoušíte alespoň jednu lekci, určitě vám vaše tělo i mysl poděkují ;-)

Jógu jsem chtěla vyzkoušet, abych se více obrátila ke své mysli, k sobě. Moje první učitelka jógy nám říkala, ať si nevšímáme, jak cvičí ostatní, ale soustředíme se jen na sebe. Tato věta mne provází už pět let. První část věty mne odnaučila jakoukoliv závist a druhá část, že je jen na nás, jak si život prožijeme.
– Kateřina K.

Když jsem po jedné neuvážené sportovní aktivitě skončila paralyzovaná v nemocnici, zeptala jsem se doktora, který mi právě oznámil, že se tři týdny nebudu moct hýbat: „A už se to nikdy nevrátí, že ne?“ A pak přišlo to, co mě na jógu donutilo nedobrovolně zajít. „Když neposílíte zádové svaly, tak se to může vrátit kdykoli.“ Místo uklidnění přišlo zděšení. „A co mám jako dělat?!“ „Zkuste jógu.“ Když jsem se zase mohla normálně pohybovat, nedobrovolně jsem to šla zkusit.
Jóga mě nikdy nezajímala a nechtěla jsem jí nikdy dělat. Představovala jsem si, že na hodině budou všichni mumlat nic neříkající sanskrtské mudry a kroutit se do šílených pozic, které bych nezvládla ani ve snu. Jenomže osud tomu asi chtěl a souhrou nepředvídatelných okolností jsem se ocitla na svojí první hodině. A bylo to úplně jiné, než jsem si myslela. Měla jsem z toho radost. Vtip je v tom, že jak člověk jednou začne, nějak nejde přestat :-)
Takže k józe mě dohnal strach z bolesti, která by se mohla vrátit. Tak jsem začala cvičit. Bolest se nikdy nevrátila a z jógy mám radost. Líbí se mi, že se člověk vždycky odreaguje, příjemně protáhne a nikdy ho to nevyčerpá, ale naopak – dodá mu to energii. A přitom objeví netušené možnosti svého těla/ sebe sama.
– Jana M.

BAN pro každého

Cvičím, abych zapomněl (zastavil myšlenky)… To se mi ne vždy daří, ale mezitím aspoň se umím lépe soustředit v práci, mám 2x delší dech, ráno bych nevylezl bez jógového protažení a přestal mi chutnat alkáč. A připadá mi, že jde o nevratné změny :)
– Petr H.

Jóga mě oslovila díky celistvému a praktickému přístupu. Uvědomění vlastního těla, jeho procítění skrze ásany a propojení dechu s pohybem a relaxací.
– Michaela K.

Cvičením jógy se mi výrazně posílilo zádové svalstvo a tudíž mě přestala bolet záda a s tím spojené bolesti hlavy. Cítím se příjemně. Učím se jinak dýchat. Nejdůležitější pro mě je, že vidím výsledky fyzicky a zároveň se cítím psychicky dobře.
– Lenka H.

Jóga mi pomáhá žít ve větším klidu a spokojeněji, než dřív.
– Petr S.

Jóga mě oslovila díky celistvému a praktickému přístupu. Uvědomění vlastního těla, jeho procítění skrze ásany a propojení dechu s pohybem a relaxací.
– Roxana T.

 

 

Pavel Hub
Autor DVD Ashtanga Vinyasa jóga pro začátečníky a středně pokročilé
Autor Vánoční výzvy
Autor online/USB kurzu Od začátku správně
15 let praxe: 6.000+ lekcí, seminářů, teambuildingových akcí a jóga víkendů
Studoval s top učiteli z Evropy, USA a Indie

Mým cílem je, abyste se cítili dobře nejen "na podložce", ale taky "mimo podložku." Abyste si každý den užili naplno, bez stresu a s náladou, kterou jen tak něco nerozhází :-)
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů