ÁSANA MĚSÍCE – PADMÁSANA

Padmásana neboli pozice lotosového sedu je jednou z nejznámějších jógových a meditačních pozic. Možná na tom ze začátku budete jako kdysi já, když jsem otevřel svou první knihu o józe a když jsem se dostal k padmásaně, hned jsem ji musel vyzkoušet. Ovšem po té, co jsem založil jednu nohu patou sotva ke koleni druhé nohy, zůstal jsem jen nechápavě sedět, protože dál už to opravdu nešlo.

Když jsem ale pár týdnů na to začal chodit na lekce ashtanga vinyasa jógy a cvičit tak „nudné“ a nic neříkající pozice, jako například janu sirsasany, po čase jsem se najednou dostal dál a zvládl i lotos. Tajemství zvládnutí padmásany totiž spočívá v uvolněných kyčlích, kolenech, kotnících a spodních zádech.

V kurzu Od začátku správně, na stránce onlinekurzjogy.cz jsem proto padmasaně věnoval celou jednu sérii, složenou právě z těchto základních/přípravných ásan, abyste uvolnili vše potřebné a padmásanu zvládli jako nic.

 

Pavel Hub
Autor DVD Ashtanga Vinyasa jóga pro začátečníky a středně pokročilé
Autor Vánoční výzvy
Autor online/USB kurzu Od začátku správně
15 let praxe: 6.000+ lekcí, seminářů, teambuildingových akcí a jóga víkendů
Studoval s top učiteli z Evropy, USA a Indie

Mým cílem je, abyste se cítili dobře nejen "na podložce", ale taky "mimo podložku." Abyste si každý den užili naplno, bez stresu a s náladou, kterou jen tak něco nerozhází :-)
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů