Adjustment Training

11.-13.5.2018 | Zámek Loučeň

Úvodem
V tomto dvoudenním tréninku si ukážeme, jak účastníkům vašeho kurzu nebo také vašim kamarádům, či partnerovi, posunout zážitek z cvičení ásan na vyšší úroveň.

Umožníte jim dostat se tam, kam by se sami nedostali a zintenzivníte účinky, kterých jednotlivými ásanami mohou dosáhnout - ať už jde o viditelné protažení zkrácených a ztuhlých svalů, o úlevu od psychického tlaku, stresu nebo o prohloubení dechu a následnou korekci tepové frekvence, hormonálních procesů a metabolismu.
Zkrátka, aby se do ásan mohli položit naplno a získali z nich maximum. 

Absolvováním tréninku získáte
Ať už jógu děláte profesionálně nebo jako hobby, naučíte se KDY, KDE a JAKý typ adjustmentu použít, co si během adjustmentu pohlídat, abyste se nakonec sami nevyčerpali a neskončili hůř, než ten, koho adjustujete 🙂 a také principy, kterými se řídit, aby byl adjustment efektivní a lekce harmonicky směřovala k cíli, který sledujete.

Tento tréning je také přípravou na Kurz pro učitele jógy, který se uskuteční na podzim tohoto roku.

O absolvování tréningu získáte certifikát.

Na co se můžete těšit
1. Práce ve dvojicích. Všechny ásany si vyzkoušíme ve dvojicích, abychom probranou teorii ihned použili v praxi a vy jste tak viděli, jak reagovat na různé provedení ásan, jaké varianty adjustmentu při vedení lekcí použít a na co se při adjustování zaměřit.   

2. Ásany. Pro názornost nám poslouží ásany převážně z první a druhé série Ashtanga Vinyasa jógy, protože právě tento styl cvičení ásan je adjustmentem charakteristický. Přestože jde o základní ásany, navíc plynoucí v určitém rytmu, podíváme se i na další ásany z hatha jógy (liší se od ashtangy pouze přístupem, s jakým se zaujímají a na co se v nich cvičící soustředí) a ukážeme si, jak v nich cvičícím asistovat a posunout je dál.

3. Varianty ásan. Většinou nikomu, kdo se do cvičení ásan pustí, nedovolí tělo hned na začátku zaujímat ásany
v plném provedení nebo tolik jako nyní vám. Proto si ukážeme také modifikace jednotlivých ásan a jak adjustovat i v těchto jednodušších variantách, aby účinky jednotlivých pozic mohli vašim prostřednictvím snáz vnímat i ti začínající.

4. Psychologie. Ne každému může vyhovovat váš přístup a adjustment vůbec. Řekneme si proto i několik zásad, kterých je vhodné se držet, aby se lidé na vašich lekcích cítili dobře a rádi opět přišli.

Cena tréninku: 4.890,- Kč
(zahrnuje ubytování se snídaněmi
a celovíkendový trénink)

Adresa: Zámek Loučeň, Loučeň (mapka)

Recenze z předchozích workshopů

Super skripta, hodně jsem ocenila předpřipravené stránky s nakreslenými ásanami a prázdným místem pro moje zápisky. Doporučila bych všem, kteří lektoří jógu.Celkové shrnutí? Adjustment Training mi byl přínosem nejen co se týče návodu jak asistovat v ásanách, ale dal mi i větší jistotu co se týče kontaktu s klienty. Sešla se i super parta lidí - počet účastníků byl taky tak akorát. Nebyla to klasická "masovka", kdy nevidím na druhou stranu sálu, což podle mě také vytvořilo pohodovou atmošku 🙂 Zvolené místo konání bylo příjemné. Workshop probíhal docela dynamicky, Pavel se do nás snažil nacpat co nejvíc informací za co nejkratší dobu, ale tou nejplynulejší cestou. Bylo fajn nejdřív vidět, jak navést do pozice a pak si to vyzkoušet z pohledu lektora i klienta 🙂

Radka H.

Vyhovovalo mi zastavit se u ásan a postupně je rozebrat od A do Z. Doporučuji.

Věra S.

Báječně a nápaditě zpracované materiály. Neměnila bych nic. Strašně inspirující, plný pro mě nových informací, jak zacházet se svým tělem, abychom si neubližovali a nesprávným praktikováním ásan si ho neničili… skvělý přístup Pavla, který všem zúčastněným jogínkám předal své znalosti a zkušenosti, s jeho neuvěřitelnou trpělivostí, lidskostí, profesionalitou a zároveň s humorem. Víkend jsem si báječně užila a odjížděla jsem mile překvapená a hodně obohacená. Vřele doporučuji všem!!!

Romana B.

Podrobný popis pozice a "trénink" pozice; kontrola každého účastníka individuálně; byla to vlastně taková "soukromá hromadná" lekce 🙂 Zjistila jsem, co jsem potřebovala

Hanka K.

Byla pohoda - díky malému počtu lidí dostatek prostoru pro každého. Příjemný lektor zodpovídal ochotně všechny dotazy a byl dobře připraven 🙂 Seminář byl hlavně o praxi a to je super!!

Helena J.

Nechybělo nic a to jsem kritik 🙂 Seminář měl ucelený obsah a přirozeně plynul. Nevznikaly prodlevy (ani jiné zádrhele nebo zdržení). Vyzkoušela jsem si jeho obsah v závěrečné praxi a to je pro věc to nejdůležitější. Zjistila jsem zároveň, že na klienta se člověk nesmí bát sáhnout. Zároveň ale musí přistupovat s pokorou a ochotou. Po celou dobu jsme vnímala příjemnou, uvolněnou atmosféru. Nechyběl smích a humor. Krásná skripta, srozumitelný výklad přímo k věci.

Šárka O.