10 DŮVODŮ PROČ NEZAČÍNAT S JÓGOU – II. DÍL

Druhý díl článku, který s humorem zmiňuje nejčastější následky cvičení ásan. Originální verzi článku naleznete zde: http://www.doyouyoga.com/10-reasons-you-should-never-start-a-yoga-practice/ a pokud máte chuť, napište do komentáře, jestli pro vás i tyhle body platí stejně, jako prvních pět v minulém díle.

6. Zničí Váš šatník
Mívali jste krásné věci. Nyní máte jen obrovské množství jógových kalhot. Co se to s vámi stalo?

7. Rozbrečíte se i na ulici
Pokud nejste ten typ, který dává veřejně najevo své emoce, pak pro vás jóga s největší pravděpodobností nebude. Nikdy nevíte, kdy učitel řekne přesně to, co právě popíchne vaše emoce nebo kdy se dostanete přesně do té pozice, která vás otevře natolik, že se projevu emocí neubráníte.

8. Budete vnímat své pocity
Dostat se do kontaktu s tělem, znamená dostat se do užšího kontaktu se svou myslí, což nevyhnutelně vede k emocím. Pokud jste tím, kdo od svých pocitů raději utíká, pravděpodobně byste měli utéct i před jógou.

9. Dá volnost vaším kyčlím, vašim ramenům a vašemu srdci
Čím uvolněněnjší bude vaše tělo, tím otevřenější bude vaše srdce. Ztuhlé oblasti těla se uvolní zároveň se ztuhlými částmi vašeho nejhlubšího já. Jóga je prosycená tradicí a spiritualitou – většina těch, kteří si to neuvědomí, zůstanou ztuhlí dál.

BAN zdrav problemy

10. Zničí váš vztah k čemukoliv, co je sebedestruktivní
A ano, jóga je i zábava, ničí sebedestruktivní činnosti/sklony. Dostanete se do kontaktu sami se sebou a začnete si tak uvědomovat, jak vás všechny vaše návyky ovlivňují. To může jednoduše zničit vaše touhy pít, kouřit, nadávat, vstávat pozdě, jíst ve fastfoodech a jezdit přehnaně rychle. Pokud máte rádi svůj život takový, jaký je nyní, nezačínejte s jógou.

Doufám, že chápete žertovný tón tohoto článku! Samozřejmě že ne všichni lidé, praktikující jógu, přestali s pitím, kouřením, nadáváním a konzumací méně zdravého jídla – ovšem jsou si toho více vědomi.

Pravdou ale zůstává, že jóga s největší pravděpodobností změní váš život. A kdyby náhodou, stále jste to vy, kdo celou věc řídí, takže se vždy můžete rozhodnout pro tempo, jaké vám vyhovuje.
Hezké cvičení!

Pavel Hub
Autor DVD Ashtanga Vinyasa jóga pro začátečníky a středně pokročilé
Autor Vánoční výzvy
Autor online/USB kurzu Od začátku správně
15 let praxe: 6.000+ lekcí, seminářů, teambuildingových akcí a jóga víkendů
Studoval s top učiteli z Evropy, USA a Indie

Mým cílem je, abyste se cítili dobře nejen "na podložce", ale taky "mimo podložku." Abyste si každý den užili naplno, bez stresu a s náladou, kterou jen tak něco nerozhází :-)
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů