10 DŮVODŮ PROČ NEZAČÍNAT S JÓGOU – I. DÍL

Víte, my jógoví fanatici se snažíme podstrkovat přínosy jógy, jako by měla zakrátko vyjít z módy. Většina z nás tak činí proto, že jóga tak hluboce změnila naše životy, že to chceme vykřičet do celého světa. Vlastně někteří z nás to opravdu do světa křičí.

Originální verzi lánku naleznete zde: http://www.doyouyoga.com/10-reasons-you-should-never-start-a-yoga-practice/

Nicméně, pravdou zůstává, že jóga má i temnou stránku. Existuje několik legitimních důvodů, kvůli kterým by někteří lidé měli zvážit, zda s cvičením vůbec začít, případně, zda v něm pokračovat. Pokud chcete zůstat ušetřeni bolesti a utrpení, projděte si následující seznam důvodů, pro které je lepší o praxi jógy ani nepřemýšlet:

1. Zruinuje vaše hranolkové hody
Když cvičíte ásany pravidelně, začínáte vnímat dopad, jaké má jídlo na vaše tělo, na úplně nové úrovni. Mám tím na mysli, že postupně budete chtít z jídelníčku vyřazovat tolik-chutná-jídla, která jsou ale zároveň tolik-bolesti-v-žaludku-způsobujících-jídla. Pokud jste jedlíky, možná se budete chtít jógové podložce vyhnout.

BAN pro každého

2. Sníží počet vašich dlouhých nocí
Postavit se na podložku po dlouhé noci, strávené venku nebo po noci probdělé u seriálů z Netflixu (webová videopůjčovna), se vám může stát natolik nepříjemným, že se z vás stane skřivan – a to jak co se týká doby vstávání, tak doby odchodu do postele. Vaše propařené noci mohou být sečteny.

3. Životní dramata jako z telenovel? Zapoměňte na jógu.
Je celkem náročné udržet si život plný dramat, když se pustíte do jógy. Vlastně se můžete stát člověkem, který si natolik užívá klid a spokojenost, že se s vámi někteří lidé mohou přestat bavit a to jen proto, že už se nenecháte vysávat jejich dramaty.

4. Donutí vás převzít zdpovědnost
Podložka je především vaším zrcadlem a to znamená, že si začnete uvědomovat všechny body, ve kterých obviňujete druhé za to, co se vám děje – a pravděpodobně si začnete uvědomovat, že to vůbec není jejich chyba.

Dokonce můžete dojít k závěru, že se dokážete postavit a udělat ve svém životě změny, které vás udělají šťastnějšími. Pokud skutečně rádi obviňujete druhé, jóga pro vás nebude příliš vhodná.

5. Zmizí zábava ze souzení druhých lidí
Opět, tam, kde bylo dříve zábavné vypichovat chyby ostatních, je nyní cítit jen ubohost. Mnohem spíše budete chtít trávit více času mluvením o všech těch skvělých věcech, které lidé okolo dělají,
což může být dost nepříjemné pro některé z vašich, kteří si stále raději užívají pomlouvání.

Pavel Hub
Autor DVD Ashtanga Vinyasa jóga pro začátečníky a středně pokročilé
Autor Vánoční výzvy
Autor online/USB kurzu Od začátku správně
15 let praxe: 6.000+ lekcí, seminářů, teambuildingových akcí a jóga víkendů
Studoval s top učiteli z Evropy, USA a Indie

Mým cílem je, abyste se cítili dobře nejen "na podložce", ale taky "mimo podložku." Abyste si každý den užili naplno, bez stresu a s náladou, kterou jen tak něco nerozhází :-)
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů