Jóga Workshop Primary Series

Praha - 12.11.2017 | 9:00-12:00 + 14:00-17:00

Úvodem
Ať už s jógou začínáte a chcete mít skvělý pocit z cvičení doma (na dovolené, či služební cestě) nebo si chcete rozšířit obzory, poznat základní principy, na kterých cvičení ásan stojí a naučit se sérii, kterou si můžete zacvičit na lekcích po celém světě, pak s Vámi tento workshop bude určitě rezonovat. 

Co se v mládí naučíte..
Na ashtanze je výjimečné to, že pozice v sérii mají pevně dané pořadí. To znamená, že když se sérii jednou naučíte, nemusíte už přemýšlet, jakou ásanu zařadíte dál nebo jak vytvořit takovou sérii ásan, abyste svému tělu dodali potřebné protažení, posílení i relaxaci. Stačí se jednou naučit a máte vystaráno na celý život :-)

U každé ásany si navíc předvedeme také její jednodušší varianty, takže se sérií můžete začít, ať už jste na jakékoliv úrovni. 

Absolvováním workshopu získáte
Trpělivost a soustředěnost, vyrovnanost, odeznění bolesti zad, astmatu, nervozity, lepší koordinace a vnímání prostoru, více energie a síly, zpevnění a vytvarování postavy, rozproudění lymfy, detoxikace, zdravá pleť, zbavení se stresu a trávicích potíží - to je jen několik málo účinků, které Vám budou odměnou, jakmile techniky z tohoto workshopu uvedete do praxe. 

Vypěstujete si cit pro principy, na kterých cvičení jednotlivých ásan stojí, řekneme si, jak na případné dysbalance, jak na náročnější ásany a posílíme důvěru v cvičení celé série natolik, abyste se s naprosto jasnou představou o jejich provedení, mohli pustit do praxe.

Na co se můžete těšit
1. Dýchání - Ujjayi [udžají]. Správné dýchání je prvkem, na kterém celé cvičení stojí a které je často podceňované a zanedbávané. Kdo má však pod kontrolou svůj dech, má pod kontrolou svou mysl, tělo a také své emoce. Dýchání v Ashtanze je specifické tím, že je hlasité - to vede k intenzivnější koncentraci a stálé kontrole správného dýchání. Na dýchání se proto podíváme jako první.

2. Ásany. Jakmile se jednou tuto sérii ásan naučíte, nemusíte se během své praxe rozptylovat myšlenkami na to, jakou ásanu zrovna zařadit nebo co vše cvičit, abyste své tělo komplexně protáhli, posílili a uvolnili. Jednoduše se necháte unášet proudem ásan a na konci série se budete těšit na další den, kdy si to znova zopakujete. Pocit, kterému se nic nevyrovná :-) 

3. Fokus - Drishti. Další element, díky kterému je Astanga tak účinná. Zrak je smysl, kterým vnímáme z cca 80%. Je pak nasnadě, že právě díky zraku  dochází k největšímu rozptýlení a neklidu mysli. Díky drishti ale stáhneme svou pozornost zvnějšku dovnitř, sami na sebe. A kromě nárůstu energie tak posílíme i svou intuici, vnitřní hlas. 

4. Vinyasa. Pohybovat se výjimečným způsobem. Takto by se dalo spojení slov Vi a Nyasa přeložit a přesně takto vypadá zaujímání a vzájemné propojení jednotlivých ásan. Díky Vinyase pak celá série plyne jako jeden harmonický celek. Vinyasa je tím, čím se cvičení ásan podle Ashtanga Vinyasa jógy liší od ostatních přístupů. A právě díky ní dosahují cvičící v krátké době nezanedbatelných výsledků.

Cena workshopu: 1.190,- Kč

Adresa: Studio Dance Perfect, Národní 25, Praha 1 (mapka)

Kapacita: Zbývá 26 míst z 30

Budete přesměrováni na objednávkový formulář

Recenze z předchozího workshopu

Srozumitelný výklad, příjemná atmosféra, vynikající lektor.

Renata V.

Skvělý přístup, Pavel je opravdu profesionál. Všem ráda doporučím.

Elizabeth S.

Bylo to moc fajn. Milé, kultivované vystupování lektora, spousta práce přede mnou.. :-)

Lenka V.

Pačilo sa mi, že som sa dostala do pozic, ktoré by som sama neskoušela.

Aja Š.

Srozumitelný, přátelský, ucelený. Celý workshop byl příjemný a splnil má očekávání: Něco se dozvědět, prakticky vyzkoušet a zrelaxovat.

Dana V.

Konečně jsem se dozvěděla, na co si v daných pozicích mám dávat pozor a proč. Už se nebudu bát cvičit sama, že bych si něco udělala, už vím jak na to.

Káťa N.

Moc příjemný a přínosný workshop, časově hezky zorganizovaný. Skvěle vysvětlená podstat ashtanga jógy a varianty ásan. Děkuji

Iva Ř.

Workshop se mi líbil, protože i jako naprostý začátečník, jakýmkoliv cvičením nepolíbený, jsem pozice zvládala a zjistila jsem, že začít s jógou mohu i přes mizernou fyzickou kondici. Pro začátečníka výborný seminář.

Iveta M.

Super Workshop, bylo mi ukázáno, jak může cvičení vypadat, když se do toho intenzivněji pustím.. Mám co dělat a jsem motivovaná :-)

Andrea B.

Líbil se mi milý a vstřícný přístup. Všechny pozice jsou uvedeny i pro méně protažené osůbky. Děkuji za hodiny :-)

Jitka S.

Workshopem provází

Pavel Hub je lektorem tradiční jihoindické školy ashtanga vinyasa jógaa od roku 2003 vedl více, než 6000 lekcí ve vyhlášených pražských studiích, soukromé a firemní lekce, semináře po celé ČR, teambuildingové akce, jógové víkendy a 150hodinový trénink pro učitele jógy.

Absolvoval semináře a tréninky s top učiteli z Evropy a Spojených států a navštěvoval kurzy filozofie, pránájámy a meditace v Indii.

V roce 2011 natočil své první DVD Ashatanga vinyasa joga pro začátečníky a středně pokročilé a následně i jeho podrobnější verzi ve formě uceleného online kurzu Od začátku správně, kterým prošlo již více, než 400 účastníků.

Ať už na workshopu přijdete s  jakýmkoliv záměrem, tím mým je, abyste se cítili dobřenejen na podložceale také mimo ni. Doufám, že se Vám bude workshop líbit a vy díky němu objevíte příjmený způsob, jak si každý den užít naplno, bez stresu a s náladoukterou jen tak něco nerozhází :-)

Budete přesměrováni na objednávkový formulář